Chcemy zaprezentować kolejne, tuż po aplikacji e-biblioteka Mateusz, nowatorskie rozwiązania adresowane do wszystkich osób, które chcą zostać czytelnikami naszej biblioteki. Mianowicie zapis online do Biblioteki Publicznej Gminy Stare Babice. Już teraz, bez wychodzenia z domu możecie Państwo stać się czytelnikami. Wystarczy, że wypełnicie formularz zapisu online! Formularz znajduje się na stronie biblioteki https://biblioteka-starebabice.pl w dolnym menu zakładka→Zapisz się do biblioteki.

https://biblioteka-starebabice.pl/zapisz-sie-do-biblioteki/
Pierwszym krokiem, przy zdalnym zapisie, jest wybranie osoby uprawnionej do korzystania z biblioteki. Oznacza to, iż można zapisać siebie jak również swoje dzieci. Następnie należy wypełnić pola dotyczące danych tj.: PESEL, adres zamieszkania oraz dane kontaktowe, czyli podać informacje niezbędne podczas tradycyjnego wypełniania karty zapisu do biblioteki. Elektroniczna forma zapisu jest zgodna z tzw. deklaracją, czyli załącznikiem nr 1 do Regulaminu BPGSB.

Zarówno przy zapisie tradycyjnym, będąc na miejscu w bibliotece, jak również dokonując zapisu online użytkownik otrzymuje bezpłatnie kartę biblioteczną, która upoważnia do korzystania ze zbiorów biblioteki. Jeżeli dokonają Państwo zapisu elektronicznego, wówczas dane z formularz zostają wpisane do systemu bibliotecznego, zostaje przypisana karta do konta czytelnika. Karta fizycznie czeka na zapisanego czytelnika w bibliotece do odebrania przy pierwszej tradycyjnej wizytce na miejscu.