„Wokół książki”

Wszyscy lubimy czasem przenieść się w inną rzeczywistość, poznawać dawne dzieje lub zobaczyć kosmiczną przyszłość, ale – by tego dokonać – trzeba sięgnąć po książki. Proponujemy aby zainteresowane placówki na pierwsze spotkanie Bibliotekarki z bajkowa walizką wybrali temat „Wokół książki”. Bezpośredni kontakt z książką zapewnia dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Dodatkowo zajęcia rozwijają kreatywność i wyobraźnię, a przy tym zachęcających dzieci do korzystania z usług biblioteki. Podczas wizyty prezentowane są: niekonwencjonalne, nietuzinkowe, niebagatelne, innowacyjne, nadzwyczajne, nieschematyczne, oryginalne, odkrywcze, niesztampowe, wyjątkowe, ekstranowoczesne, twórcze, fantastyczne, fikuśne, zadziwiające książki.

„W twojej książce jest potwór?”

Kolejny potwór „zamieszkał” w walizce. Oczywiście ten potwór również jest niezwykły. Poprzez interaktywność książki możemy podczas zajęć bawić się z potworem. Aby dowiedzieć się jak? Trzeba zaprosić Bibliotekarkę z bajkową walizką.

„Świąteczna propozycja”

Bibliotekarki z bajkowa walizką, czyli magia świąt w książkowej oprawie. W walizce kryje się wiele książkowych propozycji, których tematem przewodnim są święta bożonarodzeniowe, a dodatkowo przygotują dzieci do świąt i pomagają wprawić się w świąteczny nastrój. Dodatkowa atrakcją zajęć jest możliwość wyboru, zaproszenia Bibliotekarki z bajkową walizką jako elfa bądź śnieżynki.

„Spotkanie z Kolorowym potworem

i Photonem”

W walizce kryje się sympatyczny robot edukacyjny, który w zabawny i nietuzinkowy sposób pomaga prowadzić lekcję o emocjach. Zajęcia prowadzone są w oparciu o książkę „Kolorowy potwór” wydawnictwa Mamania. Dodatkową zaletą książki jest niezwykła, przestrzenna forma książki pop-up. Razem z dziećmi podczas zajęć możemy pobujać potwora w hamaku, pootwierać pojemniki z uczuciami, a nawet poczuć, jak pada deszcz!

„Pani Kropeczka i galeria kropki”

Podczas lekcji Pani Kropeczka prezentuje książkę „Kropka” Petera H. Reynoldsa. „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Vashti. Niezwykle prosta i inspirująca historia o pomysłowości i wyobraźni. W każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent! Zajęcia kończą się galerią kropek, w której mała kropeczka może stać się inspiracją.

„Pani kropeczka i jej kropeczkowy świat”

Świat wokół wypełniony jest kolorowymi kropkami i kropeczkami. Małe, okrągłe punkciki możemy dostrzec tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazuje się, że towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.
Wspólnie z Panią Kropeczką dzieci odbywają poszukiwania kolorowych kropek ukrytych w różnych zakamarkach wokół nas. Kropeczkowy świat jest ogromny!

„Edzio i przyjaciele”

Wiewiórek Edzio żyje w dziupli wielkiego kasztanowca. Brak mu śmiałości, żeby poznać sąsiadów. Jednak pewnego wieczoru ktoś puka do jego drzwi… . O przygodach Edzia możemy dowiedzieć się z serii książek o Edziu wydanych nakładem wydawnictwa Wytwórnia.

„Bibliotekarka z bajkową walizką

w roli Pchły Szachrajki”

Bajka zaprezentowana trosze inaczej, czyli połączenie teatrzyku obrazkowego Kamishibai z uosobieniem Bibliotekarki z bajkową walizką w roli Pchły Szachrajki.

„Bibliobajka, czyli jak powstaje książka”

Bibliotekarka z bajkową walizką to również autorka i pomysłodawczyni wydanej przez Babicką Bibliotekę książki pt. Bibliobajka. Zajęcia mają wprowadzić dzieci w tematykę zagadnień związanych z książką ; zawodów związanych z powstawaniem książki: pisarz-autor książki, ilustrator, wydawca.

„Bajkomat”

Bibliotekarka z bajkową walizką zaprasza na nowe bajki plasterki na dziecięce rozterki. Podczas lekcji wspólnie z dziećmi wędrujemy Bajkową Aleją w Królestwie Bajkolandii, gdzie mieszkają różne historie. A jak wiadomo w bajkowym królestwie wszystko zawsze kończy się dobrze!

„Poznaj Inspektora Krokodyla

i uczuciometr”

Czym jest miłość? Jak rozpoznać smutek? Jak sobie radzić ze złością? Poznaj dociekliwego inspektora Krokodyla i rozbrykane Emoludki. Bibliotekarka z bajkową walizką zaprasza w fascynującą podróż po świecie emocji i uczuć. „Uczuciometr inspektora Krokodyla” dostarcza mnóstwa zabawy, a przy okazji pomaga w rozwijaniu inteligencji emocjonalnej dziecka.

„Kreatywne warsztaty literkowe”

Warsztaty literkowe to idealne zajęcia dla żądnych wiedzy przedszkolaków i uczniów! Bibliotekarka z bajkowa walizką zainspiruj dzieci do nauki literek w nowoczesnej, atrakcyjnej formie połączenia nauki i zabawy.

„Urodziny KSIĄŻKI”

Książki dostarczają niezapomnianych emocji i wielu wspaniałych wrażeń. „Urodziny KSIĄŻKI” to kreatywne zabaw z wykorzystaniem książki. Nasza wyobraźnia jest nieograniczona, a słowo pisane może sprawić dużo radości i rozbudzić nieodkryte pokłady kreatywności.

„Guzikowa Opowieść”