Dział Zbiorów dla Niewidomych powstał w 2013 r. Jest jedną z komórek Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego.

Wypożyczanie książek możliwe jest w siedzibie działu, wysyłkowo, za pośrednictwem poczty, oraz elektronicznie w autoryzowanym dostępie zdalnym do cyfrowych zasobów serwisu wypożyczeń on-line.

Zgodnie z regulaminem Biblioteki przesyłane Publikacje są zwolnienie z opłat nadawanych przesyłek tak więc wysyłane są jedynie osobom niewidomym i słabowidzącym ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
Podstawą do wypożyczania Publikacji jest podpisanie oświadczenia i wypełnienie Karty Ewidencyjnej Czytelnika zwanej dalej „Kartą”. Można ją wypełnić na miejscu, otrzymać pocztą tradycyjną (po uprzednim kontakcie telefonicznym z Wypożyczalnią DZdN) lub pobrać przez Internet (link „Jak zapisać się do biblioteki” na stronie www.dzdn.pl).

DZIAŁ ZBIORÓW DLA NIEWIDOMYCH
ul. Konwiktorska 7