Obchodzone na całym świecie 23 kwietnia święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira, a także śmierci Inki Garcilasa de la Vegi. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Zachęcajmy do celebracji tego pięknego święta z książką w dłoniach!

O niezwykłej i wszechstronnej roli jaką odgrywa książka dla naszego rozwoju, o tym jak zadomowiła się w przestrzeni publicznej i zajęła swoje ważne miejsce, nie trzeba przypominać.
Czytanie książek zdecydowanie dostarcza wielu emocji i jest niezawodnym sposobem na nudę!

Nasza biblioteka ma na swoim koncie wydawniczym 2 publikacje.
Folder Jubileuszowy z okazji 70-lecia Biblioteki
Skład i druk publikacji został sfinansowany przez Urząd Gminy Stare Babice

Folder dostępny jest w formie elektronicznej.

FOLDER

Bibliobajkę
Skład i druk publikacji został sfinansowany przez SORNO

Premiera Bibloiobajki, która miała odbyć się w marcu, została odłożona w czasie, w związku z aktualną sytuacja.