Drodzy Czytelnicy!

Pytacie: co dalej? kiedy otworzycie? kiedy mogę oddać książki? kiedy będę mogła/mógł coś wypożyczyć?

Odpowiedź na te pytania niestety nie jest prosta.

Z naszej strony obiecujemy, iż postaramy się otworzyć bibliotekę tak szybko, jak to będzie możliwe. Po otwarciu będą obowiązywały pewne ograniczenia.

Dla bezpieczeństwa nas wszystkich i w trosce o zdrowie naszych Czytelników, ale również pracowników biblioteki.

Przez pierwszy okres – nie będzie wolnego dostępu do zbiorów. Książki do wypożyczenia będziecie mogli Państwo zamawiać telefonicznie lub będzie je podawał bibliotekarz.

Każda zwracana przez Państwa książka obowiązkowo będzie przechodzić kwarantannę, a ponieważ biblioteka nie dysponuje dostateczną przestrzenią magazynową do odpowiedniego przechowywania takich książek, godziny otwarcia zostaną skrócone.

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej, przyjęte książki powinny zostać odłożone na okres od 10 do 14 dni do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki w magazynie, innym pomieszczeniu bądź regale.

Jeżeli macie książki wypożyczone a przeczytane, prosimy o zwrócenie ich do Biblioskrytki, czyli naszej wrzutni przed budynkiem tak aby nie musiały czekać w kwarantannie po otwarciu biblioteki.

Prosimy nie wrzucać audiobooków, ze względu na możliwość uszkodzenia.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.