Kochani Czytelnicy, Przyjaciele, Sympatycy, Mieszkańcy!

Informujemy, że od 1 lipca 2021 roku ponownie zapraszamy w nasze progi. Babicka biblioteka wita ponownie!
Prosimy o zapoznanie się z procedurami dot. funkcjonowania biblioteki. Będziemy pracować w pełnym reżimie sanitarnym. Wprowadzone zostały procedury bezpiecznego wypożyczania książek, zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej.

→ Czytelnicy mają wolny dostęp do półek.
W bibliotece jednocześnie będzie mogło przebywać do 10 osób. Licznikiem ilości osób są koszyki znajdujące się przy drzwiach biblioteki.
→ Jeśli nie ma żadnego koszyka należy poczekać, aż w bibliotece zwolni się miejsce. Przy większej ilości Czytelników osoby czekające powinny zachować zalecaną odległość minimalną, czyli 2 metry. Zachowajmy dystans.
→ Uprzejmie prosimy, aby w miarę możliwości maksymalnie skrócić czas wizyty w bibliotece, aby umożliwić skorzystanie z naszej oferty jak największej liczbie Czytelników.
→ Zapraszamy od poniedziałku do piątku w dotychczasowych godzinach pracy, czyli:
poniedziałek, wtorek: 12:00 – 18:00
środa, czwartek, piątek: 12:00 – 17:00
→ Czytelnik po wejściu do budynku, w którym znajduje się Biblioteka, ma obowiązek zdezynfekować ręce.
→ W bibliotece przebywać mogą wyłącznie osoby z prawidłowo założonymi maseczkami (zakryty nos i usta).
→ Biblioteka zawiesza do odwołania: korzystanie z czytelni, możliwość korzystania z komputerów, świadczenia usług drukowania.
→ Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 13 roku życia powinny przebywać pod opieką osoby dorosłej.
→ Prosimy o powstrzymanie się z przychodzeniem całymi rodzinami do biblioteki. Nie ma możliwości korzystania z kącika dla dzieci do odwołania.
→ Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z katalogu online przed przyjściem do biblioteki, w celu dokonania wyboru książek i innych materiałów do wypożyczenia.
→ Rekomendujemy składanie zamówień na książki i audiobooki poprzez: samodzielne zamówienie w katalogu internetowym, telefonicznie zamówienia 22 722 92 77, e-mailowe na adres bibbab@interia.pl, czy poprzez formularz na stronie www.
→ „Okno biblioteczne” będzie nadal funkcjonowało dla Czytelników, którzy chcą odebrać zamówienie, rezerwację, bądź dokonać wypożyczenia bez wchodzenia do biblioteki.

Dziękujemy za przestrzeganie zasad i liczymy na wyrozumiałość.
Do zobaczenia w Bibliotece!