„Chcecie bajki? Oto bajka:
Była sobie Pchła Szachrajka.
Niesłychana rzecz po prostu,
By ktoś tak marnego wzrostu
I nędznego pchlego rodu
Mógł wyczyniać bez powodu
Takie psoty i gałgaństwa,
Jak pchła owa, proszę państwa”

Jan Brzechwa „Pchła Sachrajka”

Przedszkolaki miały okazję poznać wierszowaną, zabawną opowieść o pchle, która po wielu swych breweriach, pod groźbą więzienia, obiecuje poprawę i uczciwe życie. Pomógł nam w tym fragment filmu wyprodukowanego przez Studio Miniatur Filmowych.
Dodatkowo Biedronki oraz Żabki poznały słonia Elmera, który nie jest zwyczajnym przedstawicielem swojego gatunku. Elmer jest kolorowym słoniem w kratkę. Mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy: pozytywne emocje, radość, zabawę, wspólnotę.
Elmer doczekał się również galerii swoich portretów.

Dziękujemy za odwiedziny.

Lekcja biblioteczna – grupa Biedronki z Przedszkola Wesoły Brzdąc – 28.11.2018 r. / fot. Przedszkole Wesoły Brzdąc

Lekcja biblioteczna – grupa Żabki z Przedszkola Wesoły Brzdąc – 29.11.2018 r. / fot. Przedszkole Wesoły Brzdąc