W dniach 8-15 maja 2018 r. odbyła się XV ogólnopolska edycja programu Tydzień Bibliotek. Nasza biblioteka przyłączyła się to tegorocznych obchodów pod hasłem „(do)wolność czytania”. Głównym celem obchodów jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Nasza biblioteka zaproponowała sowim młodym Czytelnikom zajęcia literacko – plastyczne. Spotkaniem 8 maja z Elmerem, przesympatycznym słoniem w kratkę, zainaugurowaliśmy obchody Tygodnia Bibliotek. Zakończyliśmy je natomiast 15 maja, spotkaniem z najsłynniejszą i najsprytniejszą, pełną wdzięku, humoru i temperamentu – Pchłą Szachrajką. Nasze zajęcia literacko – plastyczne pozwoliły najmłodszym poznać postaci literackie, jak również stworzyć kreatywne słoniowe portrety oraz laleczki pchełeczki.

Zakończenie XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zajęcia literacko – plastyczne „Poznaj Pchłę Szachrajkę” – 15.05.2018 r./ fot. Gazeta Babicka

Inauguracja XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zajęcia literacko – plastyczne „Poznaj Elmera z biblioteką” – 8.05.2018 r. / fot. Gazeta Babicka