Sytuacja jest trudna, a zdrowie najważniejsze. W tym roku nie możemy celebrować całonocnego otwartego spotkania wśród regałów. Jednakże mamy dla naszych Czytelników możliwość dostępu online do wyświetlenia filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” podczas domowej projekcji.

Film jest oparty na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).
To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.
Czas trwania: 70 minut

100 osób, będących Czytelnikami Babickiej Biblioteki, może otrzymać link z hasłem do wyświetlania filmu online podczas projekcji domowych.
Jak otrzymać link z hasłem, wystarczy wysłać maila na adres: ulahoczyk@gmail.com, wpisując w tytule – film na Noc Bibliotek 2020 w treści maila należy podać numer karty bibliotecznej.