Lekcje biblioteczne są jedną z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie biblioteki.  Biblioteka to nie tylko regały z książkami, ale również miejsce, gdzie można skorzystać z oferty lekcji bibliotecznych dla różnych grup wiekowych, zdobywając nową wiedzę inaczej niż w szkolnej ławce. Wspieranie czytelnictwa jest bardzo ważnym zadaniem współczesnej edukacji. Należy zachęcać uczniów nie tylko do czytania lektur, ale i do sięgania po informacje z innych źródeł dostępnych np. w bibliotekach. Bezpośredni kontakt z książką zapewnia dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Wycieczka edukacyjna do biblioteki stanowić może atrakcyjną formę zajęć w ramach programów edukacyjnych realizowanych w szkołach i przedszkolach.
Wszyscy lubimy czasem przenieść się w inną rzeczywistość, poznawać dawne dzieje lub zobaczyć kosmiczną przyszłość, ale – by tego dokonać – trzeba sięgnąć po książki.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji „Bibliotekarka z bajkową walizką”, poprzez którą chcemy promować czytelnictwo wśród dzieci.
Konwencja akcji zakłada wizytę bibliotekarki w szkole czy przedszkolu, podczas której poprzez czytanie literatury, prezentowanie książek oraz postaci bajkowych chcemy zaprosić w progi biblioteki. Tematyka i forma zajęć jest realizowana w oparciu o bogaty księgozbiór. Akcja adresowana jest do wszystkich przedszkoli i szkół z terenu Gminy Stare Babice i jest bezpłatna.

Akcję zainaugurowaliśmy 25 kwietnia br. wspólnie z kl. VI Szkoły Podstawowej nr 3 Przymierza Rodzin z Warszawy w progach naszej biblioteki.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji
https://biblioteka-starebabice.pl/aktualnosci/bibliotekarka-z-bajkowa-walizka-nietuzinkowa-akcja-biblioteczna/


Lekcja biblioteczna – 25.04.2019 r. / kl. VI Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin w Warszawie