Sejm RP, doceniając literacki dorobek Marii Konopnickiej oraz jej wkład w działalność patriotyczną, ustanowił 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. W uchwale oceniono, że Konopnicka była „jedną z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej”. W bieżącym roku przypada 180. rocznica urodzin autorki. Aby upamiętnić pisarkę oraz przybliżyć jego twórczość i sylwetkę, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży będących Czytelnikami Biblioteki Publicznej Gminy Stare Babice. Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy inspirowanej dziełami literackimi Marii Konopnickiej, zgodnie z poniższymi założeniami: format pracy nie może być mniejszy niż A4 i nie większy niż A3, technika wykonania pracy dowolna np. rysunek, praca malarska, collage, praca płaska, nie trójwymiarowa.
Prace można zgłaszać do Konkursu do dnia 30 marca 2022 r. włącznie. Organizator Konkursu przyzna nagrody w postaci „literackich toreb niespodzianek” za I, II i III miejsce w każdej z kategorii.

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY