Każdy dzień jest dobrą okazją do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek czy wierszy. Czytać dzieciom powinniśmy zarówno w domu jak i w przedszkolu. Czytanie wzbogaca słownictwo, stymuluje rozwój i rozwija wyobraźnię.
Współpraca Biblioteki Publicznej Gminy Stare Babice z Przedszkolem „Wesoły Brzdąc”, trwa od początku realizacji projektu Bibliotekarka z bajkową walizką, czyli od 2019 roku.

Wyjazdowe lekcje biblioteczne mają na celu przybliżenie wartości wynikających z czytania książek. By dzieci traktowały książkę nie jako zbędny rekwizyt, ale jak wiernego przyjaciela, z którym można wyruszyć w niesamowitą podróż pełną przygód.

Bibliotekarka z bajkową walizką doczekała się nawet własnej książki portretów, wykonanej przez dzieci z grupy Kropelki.

To były bardzo miłe spotkania. Dziękujemy!

Spotkanie Bibliotekarki z bajkową walizką z dziećmi z Przedszkola Wesoły Brzdąc – 17.06.2021 r.