W minionym tygodniu, tj. 12.11. – 16.11., gościliśmy klasy III ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach-Parceli oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym na lekcjach bibliotecznych z Mirabelką w tle.
Poprzez organizację akcji nasza biblioteka włączyła się w oficjalne obchody stulecia Niepodległości. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Barbarę Marię Morawiec, redaktor naczelną serwisu Lustro Biblioteki.
Podczas lekcji były rozmowy na ważne tematy: kim są Żydzi, co to jest wojna, jak wyglądało życie w getcie. Dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się przy postaci Ireny Sendlerowej, wybitnej polskiej działaczki społecznej, która ratowała żydowskie dzieci z getta warszawskiego. Poprzez ustanowienie roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej, w 10. rocznicę jej śmierci możemy oddać hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom i opiekunom klas III ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach-Parceli oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym za wspólny oraz czynny udział w projekcie „Mirabelka-kiełkująca historia w 100licy”.