Drodzy Czytelnicy z przyjemnością informujemy, że bierzemy udział w kolejnej edycji projektu „Mała Książka – wielki człowiek”. Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Organizatorem akcji jest Instytut Książki. Od 2018 roku uczestniczymy w tym projekcie, którego głównym założeniem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych i pozyskanie przez biblioteki nowych czytelników. Dzieci zapisują się do biblioteki i otrzymują wyprawki czytelnicze. Na karcie bibliotekarki przyklejają naklejki za wypożyczanie. Po zapełnieniu karty dzieci otrzymują Dyplom Małego Czytelnika. Dziecko w wieku przedszkolnym już zapisane wcześniej może wziąć udział w akcji.
Mamy wielką nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej przedszkolaków oraz ich rodziców zapała miłością do książek i czytania. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Mała Książka – wielki człowiek”, który ruszy już w październiku 2021 roku.