8 maja 2020 rozpoczęliśmy projekt zupełnie inny, niż dotychczasowe akcje czytelnicze biblioteki pt. „Podróż po krainie książek z bajką na deser”. Projekt pierwotnie miał rozpocząć się w kwietniu, dokładnie 14 kwietnia. Jednakże w związku z zamknięciem babickiej biblioteki, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z COVID-19, zmuszeni byliśmy do przesunięcia terminu inauguracji naszej akcji. Pierwsze zajęcia zostały połączone z obchodami Tygodnia Bibliotek 2020. Skumulowaliśmy dwa ważne dla nas bibliotekarzy święta. Do warsztatów wykorzystujemy narzędzia komunikacji online. Przenosząc zajęcia w przestrzeń wirtualną zachowaliśmy ich tradycyjną konwencję. Każde spotkanie zaczynamy od ciekawej i jednocześnie wartościowej książki dla dzieci, by w jego drugiej części stworzyć pomysłową pracę plastyczną związaną z treścią zajęć.
Aktualnie w projekcie odbyły się 3 zajęcia online. Mając na uwadze duży natłok zajęć dzieci w przestrzeni wirtualnej związanej ze zdalnym nauczaniem w szkole, przesuwamy termin oddania prac w projekcie do dnia 12 lipca 2020 r. włącznie. Wg zasad regulaminu aby zaznaczyć swój udział w zajęciach, należy po każdych warsztatach przesłać na adres mailowy ulahoczyk@gmail.com zdjęcie wykonanej pracy przez dziecko wg instrukcji przedstawionej na zajęciach online. W tytule maila należy wpisać nazwę projektu, czyli „Podróż po krainie książek z bajką na deser”. W treści proszę pamiętać o wpisaniu imienia i nazwiska dziecka oraz numeru karty bibliotecznej. Akcja adresowana jest do mieszkańców Gminy Stare Babice. W zajęciach mogą uczestniczyć również dzieci, które nie są czytelnikami babickiej biblioteki. Wówczas nie wpisują numeru karty. Rodziców dzieci nie zapisanych do babickiej biblioteki prosimy o zapisanie ich, w dogodnym momencie, jednak nie później niż do końca zajęć projektowych. Przesłane prace zostaną wydrukowane i umieszczone w „Przepiśniku” przy miesiącu przypisanym do zajęć. W trakcie trwania akcji zaplanowanych zostało 6 zajęć. Do otrzymania nagrody uprawnia udział w 4 zajęciach, czyli przesłanie 4 zdjęć wykonanych prac.
W każdym miesiącu podróżujemy po innym kontynencie. Naszą podróż rozpoczęliśmy od Europy wśród muffinkowo – czekoladowych kwiatów. Następnie odwiedziliśmy Azję, gdzie odbyliśmy spotkanie z warzywno – owocowymi ludkami. A tuż przed wakacjami zawędrowaliśmy do Afryki i poznaliśmy świat pszczół. Poprzez zajęcia chcemy rozwijać wyobraźnię uczestników, jak również pokazać, iż historie przedstawiane w książkach nie muszą kończyć się wraz z przewróceniem ostatniej strony.
Wszystkie nagrania dotychczasowych zajęć oraz szczegóły akcji, łącznie z regulaminem, możecie odnaleźć na naszej stronie internetowej dedykowanej projektowi

https://biblioteka-starebabice.pl/category/projekty-biblioteczne/zajecia-literacko-plastyczne/podroz-po-krainie-ksiazek-z-bajka-na-deser/ jak również na fanpage’u @BibliotekaStareBabice.
Serdecznie zapraszamy! Pamiętajcie do 12 lipca 2020 r. włącznie macie jedyną i niepowtarzalną okazję do współtworzenia, poprzez swoje prace, książki wykonanej na potrzeby projektu pt. „Przepiśnik”. Wystarczy obejrzeć wszystkie dotychczasowe nagrania zajęć, następnie wykonać prace zgodnie ze wskazówkami z filmików i przesłać zdjęcia na podany powyżej adres mailowy.