Jak biblioteka może pomóc w kształtowaniu nawyku czytania? Organizując akcje czytelnicze adresowane do dzieci.

Chcemy aby Babicka Biblioteka była lekarstwem na nudę, zaś młodzi artyści podczas zajęć literacko-plastyczne rozwijali swoją kreatywność. Każde spotkanie zaczniemy od lektury ciekawej i jednocześnie wartościowej książki dla dzieci, by w jego drugiej części stworzyć pomysłową pracę plastyczną związaną z treścią zajęć. Będziemy dużo lepić, tworzyć, rysować, kolorować, wycinać i wyklejać. Rozwija to wyobraźnię uczestników, lecz również udowadnia, że historie przedstawiane w książkach nie muszą kończyć się wraz z przewróceniem ostatniej strony. Będziemy działać, a nasze twórcze zabawy zainspirowane będą lekturą. Akcję pt. „Podróż po krainie książek z bajką na deser” rozpoczniemy 8 maja 2020 r., zaś zakończymy 1 grudnia 2020 r. Podróżując co miesiąc po innym kontynencie. Naszą podróż rozpoczniemy od Europy, zaś zakończymy w Babickiej Bibliotece.

regulamin

W związku z przesunięciami terminów w maju odbędą się zajęcia literacko – plastyczne 8 maja br. oraz 12 maja br.

[szczegóły na plakatach]