26 maja 2021 r. jest podwójną okazją do świętowania. Mianowicie, 26 maja, przypada Dzień Mamy, ten szczególny i najpiękniejszy dzień w roku, któremu towarzyszy magiczna atmosfera.
Drodzy Czytelnicy!
W naszych zasobach znajduje się wiele książek mówiących o mamach, o ich przygodach i problemach, o tym jakie potrafią być wspaniałe, zarówno dla swoich pociech, jak i dla innych. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania książek. Wspólne czytanie to idealny sposób na budowanie bliskości!

Jak wypożyczyć książkę mówiącą o mamach. Wystarczy poprosić bibliotekarza o książkę o MAMACH.

26 maja przypada również inauguracja XX Ogólnopolskiej, a IV Babickiej edycji Tygodnia Czytania Dzieciom (26 maja – 1 czerwca 2021 r.)
W tym roku świętujemy pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”
W ramach OTCzDz serdecznie zapraszamy do wypożyczania książek w Babickiej Bibliotece.
Bogaty wybór tytułów dla małych i dużych czeka! Zapraszamy!

Przypominamy również o trwającej w naszej Bibliotece akcji czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”. Zapraszamy do Biblioteki rodziców wraz ze swoimi pociechami po odbiór darmowych wyprawek czytelniczych. W roku 2021 do projektu mogą przystąpić dzieci z roczników 2014-2017.
Co trzeba zrobić, aby otrzymać wyprawkę?
1. Wystarczy przyjść do Babickiej Biblioteki – zapraszamy rodziców / opiekunów wraz z dzieckiem.
2. Jeżeli dziecko nie posiada jeszcze u nas karty bibliotecznej – bibliotekarz założy ją.
3. Dziecko otrzyma wyprawkę czytelniczą wraz z kartą Małego Czytelnika, w której zbierać będzie naklejki (po uzbieraniu 10 naklejek dziecko otrzyma specjalny dyplom i czytelnicze gadżety).
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!