Z radością informujemy, iż po raz kolejny znaleźliśmy się wśród Bibliotek, które zakwalifikowały się do programu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Aktualna edycja projektu adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Każdy przedszkolak, który odwiedzi naszą Bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, z księgozbioru dziecięcego, młody Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Ale to nie wszystko: w wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Jest to broszura informacyjna na temat korzyści wynikających z regularnego czytania dzieciom. W projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki.