W ramach V babickiej i XIX ogólnopolskiej edycji Tygodnia Bibliotek w babickiej Bibliotece odbyły się uroczyste obchody tego wydarzenia.
„Świat w jednym miejscu” – to hasło trwającego Tygodnia Bibliotek, czyli akcji promującej czytelnictwo. Część placówek nie pobiera opłat za przetrzymanie książki, a wszystkie zapraszają nie tylko, żeby wypożyczyć ciekawą lekturę, ale też skorzystać ze specjalnie organizowanych prelekcji, koncertów czy wystaw. W naszej bibliotece wśród przygotowanych przez zespół biblioteki atrakcji są: warsztaty manualne, lekcje biblioteczne, loteria fantowa, prelekcje.
12 maja, gościem specjalnym babickiego Tygodnia Bibliotek była Mieszkanka naszej gminy Pani Irena Janowska-Woźniak – publicystka, krytyk literacki, redaktor, popularyzator książki. Pani Irena, poprowadziła dla gości prelekcję „Od Skryptoriów do e-booków”.
W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka, Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Tadeusz Wiśniewski, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Stare Babice Jan Waligóra. członkowie Gminnej Rady Seniorów oraz czytelnicy i sympatycy biblioteki. Podczas spotkania odbył się również wernisaż publikacji wydanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Babice. Na zakończenie spotkania bibliotek przygotowała słodki poczęstunek dla gości.
Zachęcamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Gminy Stare Babice, poznania roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zainteresowania się książką, jako źródłem kultury, nauki i rozrywki.

źródło: Urząd Gminy Stare Babice

Świętowanie V babickiej i XIX ogólnopolskiej edycji Tygodnia Bibliotek / 12.05.2022 r.