Bibliotekarka ponownie wyruszyła do szkół i przedszkoli. Do Przedszkola Wesoły Brzdąc zabrała ze sobą postać Elmera – słonia w kratkę, stworzonego przez Davida McKee oraz inne książki opowiadające o słoniach.
David McKee to brytyjski pisarz i ilustrator urodzony w 1935 roku. Zasłynął głównie dzięki serii o przyjacielskim, wesołym słoniu w kratkę – Elmerze. Pierwsza powieść o słoniku ukazała się w 1968 roku, a do dziś ukazały się 22 tomy opowiadań o jego przygodach. David McKee jest również autorem animacji „Mr Benn”, czy ilustracji do powieści innych autorów, m.in. do Misia Paddingtona.
Wspólnie szukaliśmy słoni w balonie. Tak! To nie żart, OGROOOMNE słonie!
Skąd się tam wzięły? Dlaczego każdy z nich chciał być pierwszy i czy wyszło im to na dobre?
To wszystko sprawdzaliśmy czytając książkę „Słonie w balonie” autorstwa Katarzyna Zych.

Wspólna zabawa była wyśmienita!

Spotkanie Bibliotekarki z bajkową walizką z dziećmi z Przedszkola Wesoły Brzdąc – 16.09.2021 r.
fot. Przedszkole Wesoły Brzdąc