W miniony wtorek zakończyliśmy projekt Pani Kropeczka zaprasza na zajęcia literacko – plastyczne z cyklu Bibliosłówka. Dzieci uczestniczące w akcji, od stycznia do czerwca, zbierały naklejki, na karnety otrzymane od Pani Kropeczki, za udział w zajęciach literacko – plastycznych. Do końca sierpnia br. należało podarować Pani Kropeczce karnet z zebranymi naklejkami /minimum pięcioma/. Uczestnicy, którzy zebrali naklejki podczas święta kropki tj. Międzynarodowego Dnia Kropki odebrali kropeczkowe niespodzianki.
Uhonorowanie akcji odbyło się z udziałem gościa specjalnego – autorki bajek i baśni dla dzieci – Wiolettą Piasecką.
Pani Wioletta przyjechała do naszej Biblioteki aż z Elbląga. Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, wielu sztuk teatralnych oraz słuchowisk radiowych.
Nasz gość opowiadał o swojej pracy, o tym jak powstają jej książki, opowiadania, słuchowiska. Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – losowały „wróżby” dotyczące tego, kim będą w przyszłości. Mogły wziąć udział w improwizowanej sztuce teatralnej na podstawie książki „Krówka Modnisia”.

Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i zachęci je do sięgnięcia po książki.

Fotorelacja z wydarzenia

Zapraszamy do obejrzenia improwizowanej sztuki teatralnej na podstawie książki „Krówka Modnisia”. 

spotkanie z Wiolettą Piasecką autorką książek 10.09.2019 r.

Gość specjalny uhonorowania kropeczkowego projektu dla dzieci. Improwizowana sztuka teatralna na podstawie książki „Krówka Modnisia”.

Opublikowany przez Biblioteka Publiczna Gminy Stare Babice Wtorek, 17 września 2019