Czytanie ma moc!

Mała książka – wielki człowiek
Akcja czytelnicza adresowana do dzieci w wieku 3-6 lat.

Już po raz V nasza biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii Mała książka – wielki człowiek. Każde dziecko, które jest lub dopiero stanie się Czytelnikiem babickiej biblioteki, otrzyma wyprawkę czytelniczą, w której znajdzie wyjątkową książkę. Każde dziecko otrzyma także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki tej akcji dziecko pozna bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice, przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Czytaj książeczki – zbieraj kropeczki
Akcja czytelnicza adresowana do dzieci w wieku 7-12 lat.

Serdecznie zapraszamy do udziału w I edycji, nowej akcji czytelniczej. W ramach akcji dzieciom wydawane są tzw. wyprawki czytelnicze, składające się z: Karty Książkowego Klubu Pani Kropeczki do zbierania naklejek, regulaminu, gry Memo. W akcji mogą wziąć udział wyłącznie osoby zapisane do Biblioteki Publicznej Gminy Stare Babice. Do akcji mogą dołączyć także czytelnicy, którzy zapisali się do Biblioteki w trakcie jej trwania. Udział w akcji jest bezpłatny. Uczestnik akcji otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie Biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem Książkowego Klubu Pani Kropeczki oraz nagrodą niespodzianką.
Obydwie akcje będą trwały od 3 października 2022 roku do 30 kwietnia 2023 roku. Wręczenie dyplomów oraz nagród niespodzianek odbędzie się podczas obchodów Tygodnia Bibliotek 2023 roku, we wcześniej wyznaczanym terminie.

REGULAMIN

Informacja.

Słoik Miłości lub Słoik Pozytywnych Myśli a może Słoik Uśmiechu, czyli idealny prezent wykonany własnoręcznie dla ukochanej osoby.

Czy potrzebujesz upominku na zbliżające się urodziny bliskiej osoby albo ważną rocznicę? Można z tej okazji kupić jakiś fajny prezent, jak również zrobić prezent samemu. Taki samodzielnie zrobiony upominek na pewno wywoła więcej uczuć niż kolejne pudełko czekoladek i będzie wzruszać za każdym razem, gdy się na niego spojrzy. Idealny prezent! Jak go wykonać? Zapraszamy na robótki zręczne!

Uczestników warsztatów prosimy o przyniesienie słoiczka średniej wielkości z nakrętką.

Kiermasz powraca!

Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony zostanie na zakup nowości wydawniczych, które zasilą nasze zbiory.

1. Celem Kiermaszu jest promocja czytelnictwa i sprzedaż książek używanych z zasobów Biblioteki (dary).
2. Nie ma możliwości sprzedaży książek przez uczestników kiermaszu.
3. Za sprzedaż odpowiada wyłącznie bibliotekarz, który posiada kwitariusz i wypisuje kwit za sprzedaną książkę lub książki.
4. Czytelnik może przynieść swoje książki do sprzedaży, ale oddaje je bibliotekarzowi obsługującemu stanowisko, który decyduje o cenie książki i wystawia ją na sprzedaż.
5. Za oddane na kiermasz książki czytelnik nie otrzymuje zapłaty.
6. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup nowości wydawniczych.
7. Cena książki wynosi minimum 2 zł, maksimum 5 zł.

Decoupage na szkle, czyli wrześniowe robótki zręczne.

Decoupage na szkle to technika, która pozwala ozdobić szklane powierzchnie i stworzyć różne dekoracje. Dwustronność szkła, jako podstawy pod decoupage, wynika z tego, że możemy je zdobić tak, by widzieć naklejany obrazek pod szkłem (zdobienie od środka), albo odwrotnie, zakleić szkło obrazkiem (zdobienie od zewnątrz). Obydwie techniki wykorzystywały Uczestniczki „Robótek zręcznych”.
Gdy prace schły, Panie odbijały wzory, tworząc niepowtarzalne torby.
Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowo efektownie prezentujących się prac.

Popołudnie pod znakiem literatury, czyli spotkanie autorskie z Gabrielą Gargaś.

Sobotnie popołudnie w Babickiej Bibliotece upłynęło w literackiej atmosferze. A to wszystko za sprawą niepoprawnej marzycielki i optymistki o usposobieniu indywidualistki, która chodzi własnymi ścieżkami. Autorki ponad trzydziestu bestselerowych powieści – Gabrieli Gargaś.
Lekki, zabawny a jednocześnie realistyczny styl pisania sprawia, iż czytelniczki chętnie sięgają po książki autorstwa pani Gabrieli.
Podczas spotkania autorka zaprezentowała powieść pełną niespodziewanych zwrotów akcji, w której pełen blichtru romans i przednia komedia, chwilami przeplatają się z thrillerem pt. „Kancelaria”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Książkę z autografem autorki już niebawem będzie można wypożyczyć!

Robótki zręczne powracają!

Serdecznie zapraszamy na wrześniowe warsztaty. Zgodnie z harmonogramem będziemy wykonywać decoupage na szkle. Uczestników warsztatów prosimy o przyniesienie przezroczystego talerza (bez wzorów, nadruków). Pozostałe materiały zapewnia Biblioteka. Warsztaty odbędą się 13 września 2022 o godz. 10:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Stare Babice ul. Południowa 2A, Zielonki Parcele. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Wstęp wolny!