Wychodząc Państwu naprzeciw można już legitymować się kartą biblioteczną z kodem 2D w postaci obrazka (aplikacji) na ekranie telefonu (tabletu). Dajemy możliwość używania telefonu jako karty bibliotecznej. Kod paskowy zastąpi wygenerowany kod w formacie QR Code. Ten właśnie kod będzie sczytywany przez pracownika biblioteki w trakcie wypożyczania pozycji. Wszelkie operacje będą powiązane z kontem bibliotecznym tak, więc jego dalsze udostępnianie osobom postronnym w efekcie obciąży konto właściciela. W telefonie wygenerowany kod można przechowywać w programie służącym do obsługi kart lojalnościowych i tak dla telefonów z systemem Android najpopularniejszym jest aplikacja STOCART. W telefonie z systemem Windows mamy już zainstalowany PORTFEL. Najprościej zapisać „obrazek” z nową kartą i wyświetlać podczas wypożyczania książek.
Dla bezpieczeństwa pracownik biblioteki przy pierwszym jego użyciu poprosi o 4 cyfrowy kod zabezpieczający, który Państwo wskażą w chwili generowania kodu. Nie będzie możliwości jego zmiany, tak więc prosimy o rozwagę, jak również o jego zapamiętanie (zapisanie). Startowy kod jest wygenerowany losowo, prosimy o jego zmianę.